Je basketbalová liga mistrů nejrychleji rostoucí ligou v Evropě?

V této nejnovější studii situace, sportovní konzultant, Geoff Wilson, analyzuje Ligu basketbalových mistrů a ponoří se do důvodů svého exponenciálního růstu.

Liga basketbalových mistrů (BCL) byla vyrobena v roce 2016 a po extrémně úspěšné první sezóně, konkurence znovu potvrdila svůj vynikající digitální růst během druhé sezóny, která probíhala od října 2017 do května 2018.

Basketbalová scenérie je nadměrně plná událostí v Evropě, přičemž čtyři klubové soutěže běží současně. Navzdory tomu, že je novým mladíkem v bloku, liga basketbalových mistrů roste rychle, extrémně rychle.

Liga, která byla vyrobena v květnu 2016, přijala digitální, protože extrémně začátek využila sociální média jako primární komunikační kanál a také stanovila svou digitální prostředí jako nejvyšší prioritu. To vedlo konkurence k tomu, aby skončila jako nejlepší evropská klubová soutěž na Facebooku za pouhý rok. skončit být bez jakéhokoli typu otázky nejrychleji rostoucí sportovní vlastnosti v Evropě.

Růst a zapojení

Z Ligy mistrů v basketbalu 2017-18 je toho hodně, protože soutěž poskytla fanouškům spoustu inspirativních okamžiků, o kterých se diskutují. Druhá sezóna zaregistrovala celkem 44 milionů zhlédnutí videa a dosáhla mnohem více než 120 milionů lidí se sociální sítí v programu 2017–18.

V jiných hledinách, ve srovnání s první sezónou, Liga basketbalových mistrů rozrostla svou digitální fanbase o 115%, jeho použití videa o 57%, jeho sociální média dosáhla 145%, stejně jako interakce (interakce, reakce, lajky, mají rádi , komentáře, akcie) o 59%. Ohromující.

Final Four Four sám (který nastoupil v květnu 2018 v Aténách) přinesl tunu vzrušení, což ve srovnání s Final Four v minulé sezóně v Tenerife, a také dosáhlo 18 800 000 lidí, vyvolalo 94% posílení videa ve srovnání s Final Four v minulé sezóně.

Patrick Comninos, generální ředitel Ligy mistrů basketbalu, řekl:

Jsme potěšeni i nadšeni, když vidíme, že soutěž potvrzuje obrovský úspěch jeho první sezóny na sociálních médiích. Nyní máme na sociálních médiích téměř 2 000 000 sledujících Ligy mistrů basketbalu. Digitální výstup prvních dvou ročních období je působivý a my jsme z takového úspěchu šťastní.

Liga basketbalových mistrů neexistuje pro svůj vlastní prospěch, ale v rámci širší techniky pro růst basketbalu v celé Evropě. Je založen na uznávaných sportovních principech inkluze spíše zásluhou než hodnotou průmyslové značky a Sanfrecce Hiroshima Dres také nedílnou součástí nového evropského basketbalového ekosystému. Jsme neuvěřitelně potěšeni, když vidíme, že první dvě sezóny soutěže ocenili fanoušci i zúčastněné týmy.

Zeptejte se týmů i hráčů, řeknou vám to

Nakonec, ChampionLeague.basketball generoval mnohem více než 2 300 000 GOS v programu kampaně 2017–18 s fanoušky nadšenými, že zkontrolovali funkce a rozhovory o hvězdných hráčích.

Fabio Franceschi, komunikační manažer Ligy basketbalových mistrů, řekl:

Od prvního dne jsme rozpoznali odstranění a silný závazek vůči digitálnímu. Jsme zbrusu nová soutěž a věříme, že investice do digitálního je metoda vývoje, ale také být v souladu se současnými trendy. Naše komunikační technika má řadu aspektů, ale digitální hraje zásadní roli. Důraz klademe na aktivaci ventilátoru a zapojení. Digitální věk, který v současné době žijeme, nás povzbuzuje k tomu, abychom byli všestranní a také k přizpůsobení našich akcí každodenního základu tím, že pečlivě dodržují primární aktéry, týmy i jejich hráči, avšak také posloucháním našich fanoušků, do Digitální trendy. Kluby i hráči jsou stejně jako první i předchozí zaměření a my je udržujeme ve středu naší pozornosti.

A nejlepší metodou je požádat hráče přímo:

Ovie Soko z Ucam Murcia, řekl:

Věřím, že celá soutěž je opravdu dobře sestavena, reklama na soutěž je úžasná, stejně jako sociální síť je nejlepší ze všech basketbalových soutěží.

Počet fanoušků, kteří dodržují stránku Ligy mistrů basketbalu Facebook, se díky různé digitální aktivaci působivě zvýšila. Jediný vývoj personalizovaných gifů klubů na platformě Giphy byl využíván mnohem více než 5 000 000krát.

Nanterre 92, stejně jako bývalý hráč Monako, Jamal Shuler, řekl:

Liga basketbalových mistrů je po ruce nejlepší liga, pokud jde o propagaci své značky, týmů i hráčů, kteří bojují v jejich konkurenci. Jako hráči je to fantastický pocit, který má být představen pro fantastickou hru se svými kanály sociálních sítí, stejně jako týmy, aby bojovaly o 10 nejlepších SettiNg v žebříčku BCL Power to učinilo tolik konkurenceschopné! Po 2 letech existence je odstranění, že BCL neudělá nic, ale také se po mnoho let bude mnohem lepší.

Týmy, které se účastní Ligy mistrů basketbalu, rovněž jasně těží z digitální expozice konkurence. Dodržování grafiky naznačuje nejlepší růst sociálních sítí mezi zúčastněnými týmy v minulé sezóně.

Klíčoví partneři

K dosažení těchto výsledků byla zabalena řada základních partnerství, která fanouškům nabízejí produkt nejvyšší úrovně. Od 8-kamery televizní produkce na všech hrách (vystoupení), Signage (CSM Live), Branding (The Works) až po průmyslové i reklamní prvky (infront) byli zahrnuti vůdci trhu a také velmi asistováni k propagaci soutěže .

Na digitální straně bylo přijato základní partnerství s WSC Sports Technologies, také partnerem NBA, MLS a Open Open, aby navrhl automatizované služby hlavních bodů fanouškům, klubům i hráčům. Tato funkce pomohla Lize basketbalových mistrů posílit – a také urychlit proces – výroba digitálního obsahu se zaměřením na videa. Nejen, že rozmanité digitální grafické společnosti jsou také partnery, aby celkem vizuální nabídku služeb.

PŘEDÁVÁNÍ ZNALOSTÍ

Pokrok Ligy mistrů basketbalu byl zrychlen díky úzkému vztahu s FIBA, celosvětovou basketbalovou federací, který měl 50% soutěže (společně s 11 evropskými ligami) a také ji držel v sídle v Ženevě ve Švýcarsku.

Liga basketbalových mistrů z tohoto důvodu byla schopna těžit z tohoto porozumění sdílení, FIBA patří mezi nejaktivnější i pozitivní celosvětové sportovní organizace, jak zdůraznilo „hodnocení olympijských sportů v roce 2017“ uznávané společností Burson-Marsteller/ TSE Consulting v prosinci 2017.

Zaměřte se na Facebook a aplikaci

Facebook byl přemýšlen o nejaktivnější i růstové platformě Ligy mistrů basketbalu. To znamená, že úsilí se provádí napříč platformami, využívající rozmanité nástroje i cílové publikum podle každé platformy. Tato technika umožnila Lize basketbalových mistrů digitálně překonat souběžné soutěže, někteří jsou na trhu po dobu 20 a více let. Pro sezónu soutěže 2017-18 představila Liga basketbalových mistrů svou vlastní aplikaci, která má přitažlivé výsledky, a také vede k zásadní součásti digitálního provozu.

Diverzifikovaný přístup

Liga basketbalových mistrů věnuje hodně času, energii a zdrojů na vytvoření úspěšné digitální strategie. Shrnout přijaté primární principy:

Přijměte všestrannou strategii, a také zaměřené na hráče. Vzhledem k tomu, že FIBA vystupuje ve své vlastní strategii sociálních sítí, liga basketbalových mistrů postavila fanoušky do jádra svých digitálních aktivit. Cílem je rušivý, je udržovat neuvěřitelně všestranný přístup, přizpůsobit se potřebám i zájmům fanoušků a vždy se soustředit na primární aktéry, hráče, neustále je umisťovat do světla, ve středu pozornosti.

Buďte techničtí i trend důvtipný. Liga Basketball Champions League se spojila s vedoucími tržních vůdců, aby navrhla zkušenost fanoušků nejvyšší úrovně, zejména na digitální straně. Využívají vyváženou nabídku mezi prvotřídní televizní produkcí a digitálními živočichy (na platformách, jako je livebasketball.tv a/nebo na primárních kanálech sociálních sítí).

Budování a využití sítě zúčastněných stran. Basketball Champions Liga basketball Champions, která držela FIBA, jedna z nejvíce digitálně pokročilých i aktivních sportovních federací, těží z jejich digitálního porozumění i nejlepších postupů. Paralelně paralelně na stopě sociálních sítí svých vlastních kanálů a účasti na posílení digitální expozice svých primárních aktérů, klubů i hráčů, Liga basketbalových mistrů poskytuje oboustranně výhodnou službu, která se velmi účastní jejich digitálního úspěch.

Video je klíčové. Video materiál je v současné době nezbytným digitálním držením pro jakýkoli typ současných sportovních vlastností. Umožňuje, aby materiál byl rychle přístupný, spotřební, viditelný a zapotřebí všemi. Krátké video materiály jsou také rychle sdíleny všemi zúčastněnými stranami (fanoušci, kluby, hráči, média atd.).

Většina z nich viděla video na Facebooku, Giannoulis Larentzakis

O lize basketbalových mistrů
Liga basketbalových mistrů je geniálním 50-50 společné partnerství mezi FIBA a 11 nejlepších Stade Rennais FC Dres evropských lig. Jedná se o Corinthians Paulista Dres spravedlivou soutěž založenou na sportovních principech s týmy, které se kvalifikují s národními ligami. Jedná se o opravdu evropskou klubovou soutěž s 32 zeměmi.

Ještě více informací o Lize Basketball Champions League najdete na mistrovstvíNebo dodržujte nás na facebook.com/basketballcl, twitter.com/basketballcl, Instagram.com/basketballcl a také youtube.com/basketballcl.

O Geoffovi Wilsonovi
Geoff provozuje vlastní sportovní poradenství, pracuje s klienty, jako je FIFA, UEFA, AFC a FIBA po celém světě. Rovněž je na radě cestovního ruchu v Severním Irsku. Můžete dodržovat Geoff na Twitteru @Geoffwnjwilson Connect na LinkedIn na LinkedIn.com/in/geoffwnjwilson

Obrázky, zdvořilost: Liga mistrů basketbalu

#SportsvenueBusiness – vedoucí platforma pro průmyslové zprávy, pohledy a vývoj

Sdílejte tento článek

Leave a Reply

Your email address will not be published.