Jak svět hraní mění sportovní svět k dobrému

od Summer Abston
Pokud jste v létě roku 2020 zapnuli televizi na jakýkoli sportovní kanál, je pravděpodobné, že jste viděli virtuální turnaj NBA 2K, turnaj Madden NFL a den plný sportovců, kteří si navzájem hrají videohry.

Tento typ potěšení známého jako E-Sports bere svět bouří s téměř 500 miliony ročních zákazníků a hráčů. E-Sports je považován za nejrychleji rostoucí sport v USA a ten, který aklimuje mladší generaci Z a starší generace alfa do světa konkurenčních sportů a her.

V současné době začínají hráči na střední a vysoké škole vytvářet své vlastní „e-týmy“, které cestují a soutěží v oblasti regionů a oblastí po celé zemi.

Viceprezident Sports Commission pro sportovní a události v Arlingtonu Matt Wilson řekl: „E-Sports jsou v jistém smyslu zvláštní, že do toho není žádná demografická částka, která je do toho mnohem více než ta druhá.“

Arlingtonův stadion je první e-sports aréna v zemi.
Wilson dodává: „E-Sports má vysoký divák a mnoho lidí, kteří se o tento předmět zajímají. Ve skutečnosti není problém najít lidi, kteří by mohli soutěžit na turnajích, které jsme oblékli. V tomto aspektu se neliší než žádná jiná sportovní událost. “

V roce 2019 měla mistrovství světa League of Legends divák 100 milionů, jen o 700 000 méně než neuvěřitelně mísa.

S tak vysokou divákem se říká, že FC Porto Dres společnost E-Sports těží kolem 1 miliardy dolarů ročně podle analytiků Newzoo. Vzhledem k tomu, že rychle roste s čísly solidních zisků, není divu, že spousta destinací rychle přidává do seznamu hojných událostí E-Sports.

Například South Bend, Ind., Začal plánovat vybudování vyhrazeného zařízení E-Sports na Středozápadě v roce 2019 s názvem Bendix Arena se sídlem v Kongresovém centru South Bend. “Vzhledem k Covid-19 jsme se dostali až na půli cesty, než nás pandemie způsobila, abychom zastavili stavbu,” řekl Nick Kleva, manažer rozvoje sportovního trhu pro Check Out South Bend.

Bendix Arena, která se připraví na otevření koncem tohoto roku, bude první e-sports aréna na Středozápadě.
Bendix Arena, která se v příštích měsících připravuje na hostování své první události, se připravuje na otevření dveří komunitě E-Sports.

„South Bend má pro plánování událostí opravdu osobní techniku. Pracujeme jako technika dvou hrotů s Kongresovým Century Center, takže můžete očekávat, že budete mít tým dvou nebo tří členů s vámi, který pomůže naplánovat akci. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o Villarreal CF Dres menší skupinu než velká, existuje mnohem více prostoru pro personalizaci plánovače, “dodává Kleva.

Kleva říká, že další výhoda South Bend je „Nacházíme se centrálně mezi Columbusem, Chicagem, Indianapolis a Detroit, takže vždy táhneme kolegiální a konkurenceschopný/cestovní dav. Přestože jsme zbrusu nový a nebudeme oficiálně otevřeni na několik měsíců, věděli jsme, že musíme mít zařízení pro e-sports pro TSG 1899 Hoffenheim Dres rostoucí počet fanoušků a hráčů na Středozápadě. “

Dále na jih, Arlington, Texas měl stejnou představu o zaplnění prázdnoty E-Sports. Wilson poznamenává: „Arlington chtěl zařízení, které by rychle rostlo. Poté, co byla studie provedena na NYU’s Tisch School of the Arts, jsme se rozhodli, že se předpokládá, že E-Sports poroste tempem, které chceme, takže to nebylo žádný mozek, aby se zařízení věnovalo elektronickým sportům. “

Investoři plánovali, aby zařízení Arlingtonu bylo po studii NYU určeným zařízením pro e-sports.
Kromě turnajů hostování arény mohou do zařízení přijít do zařízení kdykoli od 12:00. do 2:00, sedm dní v týdnu za malý poplatek a hru v „přední místnosti“, místnosti plné herních konzolí a stejně smýšlejících hráčů, kteří mají jednoho dne hrát na velké scéně aréně.

E-Sports také rychle vzrostl kvůli množství peněz profesionální sportovci a majitelé darovali samotnému sportu.

Mezi některých dárců patří majitel Dallas Cowboys Jerry Jones, Michael Jordan, Shaquille O’Neal, Stephen Curry a majitel Dallas Mavericks Mark Cuban. S rostoucím počtem dárců přichází zvýšená potřeba turnajů.

Magnus Leppaniemi, bývalý senior člen Dreamhack, říká, že plánování turnaje E-Sports se liší od plánování pravidelného turnaje, protože „E-Sports má mnohem více pohyblivých částí, jako je rychlost internetu a servery, které musíte zajistit, aby pracovala v tandemu. Jinak nemůžete spustit turnaj. “

Navíc, i když obrys plánování pravidelného turnaje a turnaje E-Sports bude podobný, jsou také velmi odlišné, pokud se to týká kontrolního seznamu před plánováním.

Protože videohry jsou externím zdrojem zábavy, jsou přítomny problémy s autorskými právy. Mnoho her je chráněno v podstatném audiovizuálním sektoru, takže je zásadní, než je turnaj ve fázích plánování, které návrhář nebo vydavatel dal oprávnění, aby byla hra použita pro samotný plánovač událostí.

Podle Wilsona „Arlingtonova e-sports Arena vyžaduje, aby plánovač měl důkaz o povolení od Dnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.