Co je nového v Bolton Dome a Lone Rock Point?

Bolton Dome a Lone Rock Point jsou zpět!
Poprvé, protože 1990, mají Vermont Climbers nyní přístup k 43 rozpoznaným horolezeckým trasám v Bolton Dome v Boltonu. Skupina přístupu k přístupovému přístupu k lezebům ve Vermontu (Crag-VT) koupila 48-akrový dům, který obsahuje kopuli v létě 2017 s pomocí 358 750 $ horolezectví z přístupového fondu, největšího přístupového fondu lezeckého financování v národní organizaci v národní organizaci Dějiny.

Na podzim 2018 byl v 70. a 80. letech podzim, dokud organizace nemohla získat a získat finanční prostředky na stavbu parkoviště vozidel, přístup k Crag, který byl Manchester United Dres známý jako Trailer Park Crag v 70. a 80. letech.

V únoru 2019 prezident CRAG-VT Kris Fiore oznámil, že organizace otevřela kupole, s plány na vybudování parkovacího prostoru vozidla, jak to fondy umožňují. Horolezci jsou žádáni, aby zaparkovali na Smilie School na Route 2 nebo v lomu Bolton, ale ne na Champ Lane, nejbližší silnici k Crag.

“Ať už se jeho zkušení horolezci škálování 5.13 nebo děti lezující své první 5,3, tento útes musí nabídnout a nemůžeme se dočkat, až ho uvidíme horolezce, kteří si to letos na jaře užívají, a po mnoho nadcházejících let,” napsal Fiore na Facebookové stránce Crag-VT.

Travis Peckham oznámil revizi své vodicí průvodce Vermont Climbing Fiord Schist. Trasy jsou nyní k dispozici ve verzi aplikace knihy v Rakkupu.

Burlington’s Lone Rock Point bude také otevřen horolezcům v roce 2019 po úspěšné pilotní sezóně v roce 2018. Cliff, který je ve vlastnictví biskupské diecéze ve Vermontu, byl otevřen horolezcům na podzim 2017. Crag-Vt zajistil přístup k útesu Prostřednictvím zvláštní dohody Inter Milan Dres o použití s diecézí, která vyžadovala, aby se horolezci přihlásili do kiosku, Barcelona Dres a požádal, aby za povolení darovali 5 $. Nemohou více než osm horolezců nemohou tuto oblast používat najednou. —Abagael Giles

Leave a Reply

Your email address will not be published.